Konferencja Naukowa “Dostępna Ginekologia”
Konferencja Naukowa “Dostępna Ginekologia” to wydarzenie dorocznie podsumowujące działania projektowe.
Naszym założeniem było miejsce integrujące osoby pacjenckie/pacjentki/pacjentów, badacz* i specjalist* zarówno medycyny, jak i położnictwa.
Celem konferencji jest prezentacja wyników naszych analiz i pracy z gabinetami, promocja dobrych praktyk w usługach ginekologiczno- położniczych oraz integracja środowisk badawczych z różnych dyscyplin naukowych. Chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami korzystają z usług medycznych. Kobiety i wszystkie osoby pacjenckie, potrzebujące dostosowań, czekają na moment, gdy dostępne gabinety ginekologiczne będą większością.
Ważne jest, aby specjaliści w zakresie medycyny oraz pacjenci, którzy chcą pokazać swoje historie, mieli szansę na dyskusję. Tylko poprzez dialog możemy otworzyć się na wzajemne potrzeby.
Budujmy ginekologię dostępną dla każdej osoby, która potrzebuje z niej skorzystać.
Tegoroczna edycja Konferencji Dostępna Ginekologia pod hasłem “Jak rodzi się dostępność” już 21 września 2023 roku.
21 września o godzinie 9:00 rozpoczną się stacjonarne obrady. Konferencja po raz kolejny odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa- rejestracja na obrady stacjonarne poprzez formularz
Liczba miejsc na sali jest ograniczona.
Hasło tegorocznej edycji jest bezpośrednio związane z usługami ginekologiczno- położniczymi. Osoby z niepełnosprawnościami rodzą dzieci. Mogą chcieć zostać matkami, jak i planować ciążę. W tegorocznej edycji będziemy obracać się wokół zagadnienia ciąży i porodu osoby z niepełnosprawnością z perspektywy eksperckiej, ale również rozmów o macierzyństwie, czy tacierzyństwie z niepełnosprawnościami.
W tegorocznej edycji konferencji chcemy położyć nacisk na interdyscyplinarny dialog, ponieważ obsługa osób z niepełnosprawnością takiego podejścia wymaga. Jest to temat istotny badaczy i badaczek niepełnosprawności, a zwłaszcza osób, które z usług ginekologiczno- położniczych korzystają. “Nic o nas bez nas”, czyli otwórzmy specjalist*, badacz* na podmiot ich pracy, którą jest osoba i jej potrzeby.
Naszym głównym celem jest dyskusja o zwiększeniu dostępności usług ginekologiczno- położniczych między praktykami oraz zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat tej formy wykluczenia.
Więcej informacji już wkrótce w zakładce: Jak rodzi się dostępność?
Bądźcie z nami