(Nie)widoczność Potrzeb- 2024

Ogólnopolska Konferencja Naukowo- Szkoleniowa „Dostępna Ginekologia –(Nie)widoczność potrzeb”

III Konferencja Naukowo-Szkoleniowa “Dostępna Ginekologia-(Nie)widoczność potrzeb” to kolejna edycja naszej konferencji. Odbędzie się w dniach 10-11 października 2024 w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Po raz kolejny podejmujemy tematykę dostępności usług ginekologicznych dla osób z niepełnosprawnościami, zarówno w kontekście osób pracujących w systemie ochrony zdrowia, jak i osób pacjenckich. Tegoroczna konferencja poruszy tematykę niepełnosprawności, a przede wszystkim potrzeb, których gołym okiem nie widać. Skupimy się na grupach szczególnie narażonych na dyskryminację, zwłaszcza przez niską świadomość społeczną oraz niewidoczność ich potrzeb na pierwszy rzut oka, jak osoby uchodźcze z niepełnosprawnościami, czy osoby neuroróżnorodne.

Pierwszy dzień konferencji- 10 października 2024 roku zaczynamy o 9:30, natomiast kończymy o 15:30. Tego dnia odbywać się będą  wystąpienia naukowe, przedstawienie badań, statystyk oraz informacji merytorycznych w tematyce dostępności usług ginekologicznych. Skupimy się na niewidoczności potrzeb zarówno w kontekście osób pacjenckich, jak również osób zatrudnionych w systemie ochrony zdrowia. Tegoroczne wystąpienia to trzy panele tematyczne:

  • (Nie)widoczny pacjent
  • (Nie)dostrzegalny personel
  • (Nie)istotni statystycznie

Drugiego dnia-11 października 2024 roku startujemy o godzinie 10, natomiast kończymy o 14:00. W tym czasie odbędzie się szereg równolegle prowadzonych warsztatów z przedstawieniem rozwiązań, jak i wiedzy praktycznej. Treści warsztatowe będą przydatne dla osób pacjenckich, jak i osób zatrudnionych w obszarze ochrony zdrowia. W dniu szkoleniowym warsztaty będą prowadzone równolegle. W ramach warsztatu będzie możliwość otrzymania certyfikatu uczestnictwa oraz materiałów pozwalających do powrotu do interesujących uczestników zagadnień. A o warsztatach już więcej opowiemy wkrótce..

Tymczasem ruszyły zapisy zarówno dla słuchaczy i słuchaczek, jak i prelegentów oraz prelegentek. Z
Zachęcamy do zapisywania się, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona!

Opis dostępności Konferencji znajdą Państwo tutaj.